Kwas hialuronowy (HA -Hyaluronic Acid)

Jego najważniejszą cechą jest higroskopijność, czyli zdolność wiązania wody. Od kwasu hialuronowego zależy zatem poziom nawilżenia skóry.

Jest to związek chemiczny, występujący naturalnie we wszystkich żywych organizmach. U człowieka znajduje się on w tkance łącznej, ciele szklistym oka, chrząstkach stawowych oraz skórze. Jego najważniejszą cechą jest higroskopijność, czyli zdolność wiązania wody. Od kwasu hialuronowego zależy zatem poziom nawilżenia skóry. Z wiekiem jego ilość ulega zmniejszeniu, co jest jedną z przyczyn starzenia się.
Jego budowa jest zgodna z chemiczną budową naszych komórek, co sprawia, że jest wyjątkowo dobrze tolerowany przez ludzki organizm.
Bardzo rzadko zdarza się, by wywoływał podrażnienia lub reakcje alergiczne.
Doskonale sprawdza się on w medycynie estetycznej. Wykonuje się nim takie zabiegi jak:
⁃ Mezoterapia igłowa
Jest to zabieg nawilżający skórę, przywracający jej promienny wygląd. Regeneruje, ujędrnia, spłyca zmarszczki, a także redukuje niedoskonałości.
Polega on na iniekcyjnym punktowym, płytkim podawaniu HA w skórę, przy miejscowym znieczuleniu za pomocą kremu znieczulającego.
⁃ Modelowanie ust
Zabieg ma na celu poprawienie asymetrii, wyrównanie proporcji, powiększenie ust, odtwarzanie granicy między czerwienią wargową a skórą ust oraz podnoszenie ich kącików.
Efekt utrzymuje się kilka miesięcy, z każdym kolejnym zabiegiem coraz dłużej.
⁃ Wypełnianie zmarszczek i bruzd
Kwas hialuronowy ma elastyczną, bardzo plastyczną i krystaliczną postać żelu. Podanie go powoduje wypchnięcie zmarszczek, co daje efekt spłycenia lub ich likwidacji, który może utrzymać się 8-10 miesięcy.
W podobny sposób postępuje się z bruzdami. W tym przypadku jednak kwas podaje się głębiej.
⁃ Wolumetria
Zabiegi wolumetryczne pozwalają przywrócić właściwy owal twarzy, niwelują ubytki powstałe na skutek starzenia się (utrata objętości tkanki tłuszczowej, ścieńczenie mięśni, przebudowa kości twarzoczaszki). Wkłuć jest niewiele, zatem zabieg można wykonywać bez znieczulenia. Efekt utrzymuje się do 14 miesięcy.

Należy pamiętać iż wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego są bezpieczne, pod warunkiem że są produktami certyfikowanymi, a zabiegi wykonują odpowiednio wykwalifikowane osoby.

Najnowsze

obrazek wpisu 2023-05-18 10:35

Promieniowanie UV! Co warto wiedzieć?

Skóra pełni głównie funkcję ochronną oraz wydzielniczą. Jednym z zagrożeń wpływających na strukturę skóry jest promieniowanie ultrafioletowe (UV).

Przeczytaj
obrazek wpisu 2023-02-01 11:12

Skóra w okresie menopauzy

Przede wszystkim ważny jest tryb życia oraz pielęgnacja, dowiedz się jak zminimalizować efekty menopauzy i zadbać o siebie jak i swoją skórę.

Przeczytaj
obrazek wpisu 2021-12-03 12:23

Usuwanie blizn po cesarskim cięciu

Narodziny dziecka to wyjątkowy i piękny czas w życiu każdej kobiety. Cały okres ciąży to wyczekiwanie na jej rozwiązanie i ujrzenie na własne oczy uprawnionego maleństwa. Z różnych przyczyn bardzo często ciąża kończy się cesarskim cięciem.

Przeczytaj
obrazek wpisu 2021-11-30 10:01

Kilka słów o zabiegach dla mężczyzn

Skóra mężczyzn jest zdecydowanie grubsza od skóry kobiet oraz silniej związana ze skórą właściwą. Warstwa rogowa również jest grubsza oraz nawilżenie tej warstwy jest większe niż u rówieśniczek.

Przeczytaj
obrazek wpisu 2021-11-09 08:30

Rozstępy i blizny – czy da się ich pozbyć raz na zawsze?

Występowanie rozstępów i blizn jest powszechnie występującym problemem, który często bywa przyczyną kompleksów i niepewności siebie.

Przeczytaj
obrazek wpisu 2021-09-15 09:28

Masaż – powszechnie znana metoda terapuetyczna

Masaż jest powszechnie znaną metodą terapeutyczną, polegającą na sprężystym odkształceniu struktur tkankowych. Wykonuje się go stosując odpowiednie techniki.

Przeczytaj
obrazek wpisu 2021-09-14 09:10

Kwas hialuronowy (HA -Hyaluronic Acid)

Jego najważniejszą cechą jest higroskopijność, czyli zdolność wiązania wody. Od kwasu hialuronowego zależy zatem poziom nawilżenia skóry.

Przeczytaj
obrazek wpisu 2021-02-05 01:04

Laserowe usuwanie włosów (Epilacja laserowa)

Epilacja laserowa jest jedną z najczęściej wykonywanych procedur na świecie i prowadzi do trwałego uszkodzenia mieszka włosowego a co się z tym wiąże zahamowania wzrostu włosa.

Przeczytaj
obrazek wpisu 2021-02-05 01:01

CELLULIT- co to jest, jak z nim walczyć?

Cellulit jest najczęstszą zmianą strukturalną skóry charakterze estetycznym. Cellulit to guzkowo-obrzękowo-włókniejące zwyrodnienie tkanki tłuszczowej (lipodystrofia typu kobiecego).

Przeczytaj
Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: blog