Kilka słów o zabiegach dla mężczyzn

Skóra jako część powłoki wspólnej oddziela organizm od środowiska zewnętrznego. Pełnienie tej funkcji umożliwia jej wielowarstwowa budowa, przy czym każda warstwa pełni ważne funkcje. Podstawowymi warstwami skóry są:

 

 • Tkanka podskórna
 • Skóra właściwa
 • Naskórek
 
Skóra mężczyzn jest zdecydowanie grubsza od skóry kobiet oraz silniej związana ze skórą właściwą. Warstwa rogowa również jest grubsza oraz nawilżenie tej warstwy jest większe niż u rówieśniczek. Mężczyźni mają więcej melanocytów, z czym wiąże się, że na starość ich skóra jest ciemniejsza. Także grubszą warstwą jest skóra właściwa i włókna kolagenowe. Skutkiem tego jest silnie napięta skóra. Mężczyźni w późniejszym okresie niż kobiety mają zmarszczki, jednak są one głębsze. Widnieją również różnice skóry męskiej od damskiej takie jak skłonność do rozszerzania naczyń krwionośnych, niższe PH skóry, większa aktywność gruczołów łojowych i większe owłosienie.  Mimo tych różnic ogólna budowa i funkcje skóry są takie same u obu płci.

 

Skóra u mężczyzn może być zarówno sucha jak i tłusta z tendencją do trądziku i łojotoku. Trądzik u mężczyzn występuje znacznie częściej niż u kobiet. Często skóra mężczyzn jest podrażniona od golenia. Może wystąpić zapalenie mieszków włosowych brody, rogowacenie mieszkowe, łysienie androgenowe.

Zabiegi dla mężczyzn

Mężczyźni coraz częściej korzystają z usług kosmetologicznych. Panowie również troszczą się o swój wygląd i chętnie korzystają z różnych zabiegów, dbając o swój wizerunek i poprawiając pewność siebie. Współcześni mężczyźni lubią być zadbani. W zależności od oczekiwań i problemów skórnych jest wiele zabiegów.  Najpopularniejsze zabiegi to:

 

 • Mikrodermabrazja diamentowa / korundowa
 • Peeling kawitacyjny
 • Peelingi chemiczne
 • Mezoterapia mikroigłowa
 • Mezoterapia igłowa
 • Depilacja
 
MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA/ KORUNDOWA jest to metoda mechanicznego złuszczania naskórka, przy użyciu  diamentów lub korundu. Inicjuje to procesy naprawcze i niweluje defekty skóry. Wskazaniami do wykonania zabiegu jest trądzik pospolity, rozszerzona ujścia gruczołów łojowych, skóra łojotokowa, blizny potrądzikowe, regeneracja skóry, rozstępy.

 

PEELING KAWITACYJNY to zabieg oczyszczający skórę za pomocą ultradźwięków. Jest to zabieg nawet dla wrażliwej skóry, gdyż nie powoduje on podrażnień. Zabieg usuwa z powierzchni skóry zrogowaciały naskórek i delikatnie złuszcza. Wypłukuje z porów skóry zalegającą w nich wydzielinę.

 

PEELINGI CHEMICZNE złuszczają naskórek, usuwają zalegające czopy rogowe i przeciwdziałają tworzeniu się zaskórników. Mogą to być różnego rodzaju kwasy, np. kwas glikolowy, kwas mlekowy, kwas migdałowy, kwas salicylowy. Wskazania: trądzik  pospolity oraz różowaty, zaskórniki, objawy fotostarzenia się skóry,  zmiany barwnikowe, łojotok, rozszerzona ujścia gruczołów łojowych, blizny potrądzikowe, rozstępy.

 

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA jest to metoda rewitalizacji skóry przez nakłuwanie skóry za pomocą  igieł o odpowiedniej długości powodująca  w obrębie skóry  mikrourazy i mikrokrwawienia. W skórę wprowadzane są składniki aktywne. Wskazaniem do zabiegu są zmarszczki, blizny, rozszerzone pory i  cellulit.

 

MEZOTERAPIA IGŁOWA jest to zabieg inwazyjny, który ma na celu poprawę jakości skóry, elastyczność i nawilżenie.  Wpływa również na odnowę komórkową skóry. Podczas zabiegu następuje  wprowadzenie substancji aktywnych śródskórnie za pomocą iniekcji. Wskazaniem są przebarwienia, blizny, cellulit, rozstępy.

 

DEPILACJA jest bardzo często stosowana przez mężczyzn. Korzystają z tej usługi w obszarze pach, klatki piersiowej lub pleców.

 

 • Depilacja woskiem przynosi stosunkowo długi efekt. Przy regularnie powtarzanych zabiegach ulega zmniejszeniu ilość odrastających włosów. Dodatkową zaletą jest usunięcie zrogowaciałego naskórka i uzyskanie efektu wygładzonej skóry.
 • Epilacja laserowa to sposób na trwałe usunięcie włosa. Następuje uszkodzenie mieszka włosowego co jest skutkiem zahamowania wzrostu włosa. Doskonale sprawdzi się laser Soprano Titanium . Odpowiednia seria zabiegowa skutecznie zahamuje wzrost włosa.

Pielęgnacja domowa

Pielęgnacja domowa jest równie ważna. Panowie korzystają z kosmetyków do golenia, ale również z kosmetyków przed goleniem. Mogą to być toniki, kremy do golenia lub pianki do golenia. Przy skórze wrażliwej zaleca się unikać przed goleniem produktów na bazie alkoholu, stosować emulsję po goleniu zamiast toniku. Nawilżenie skóry jest również ważne, zatem powinno używać się kremu nawilżającego na noc.

 

Cera męska często potrzebuje normalizacji, zatem ważne jest korzystanie z różnych rodzajów peelingu. Korzystanie z powyżej wymienionych zabiegów nie tylko rozwiąże problemy wielu mężczyzn, ale także podniesie samoocenę i pewność siebie. Już wiemy, nie tylko skóra kobiety wymaga pielęgnacji.

Podobne Artykuły