Usuwanie blizn po cesarskim cięciu

Narodziny dziecka to wyjątkowy i piękny czas w życiu każdej kobiety. Cały okres ciąży to wyczekiwanie na jej rozwiązanie i ujrzenie na własne oczy uprawnionego maleństwa. Z różnych przyczyn bardzo często ciąża kończy się cesarskim cięciem. Takie są wskazania lekarzy w związku z dużą masą płodu, ciążą bliźniaczą bądź innymi przyczynami. Każda z kobiet po cesarskim cięciu ma bliznę w okolicach podbrzusza. Na szczęście, dzisiejsza medycyna estetyczna wychodzi na przeciw oczekiwaniom wielu kobiet, perfekcyjnie usuwając spędzającą sen z powiek bliznę. Przyjrzyjmy się tematowi z bliska. Zaczynamy!

Jak wygląda blizna po „cesarce”?

Blizna po cesarskim cięciu zwana jest potocznie blizną po cesarce. Jest źródłem odczuwania ogromnego dyskomfortu u wielu kobiet. Jest to najczęściej tzw. bliznowiec. Ślad w dolnej części brzucha powstaje na skutek rozcięcia skóry oraz warstwy mięśni. Jest to niezbędne do wykonania porodu. Następnie rozcięcie zaszywane jest szwami. Gojenie powstałej rany trwa tygodnie. Cały czas należy kontrolować stan blizny. W momencie gdy blizna całkowicie się zaleje i zagoi, wówczas można podejmować decyzje o jej usunięciu.

Kiedy warto usunąć bliznę?

Wskazaniem do usunięcia blizny po cesarskim cięciu są przede wszystkim problemy zdrowotne występujące w związku z jej obecnością. Blizna, która długi czas po porodzie wciąż boli, może powodować zmianę postawy kobiety. Co więcej, głębokie blizny po cesarskim cięciu bardzo często są przyczyną braku czucia w okolicach skórnych pod blizną. Chociaż na pierwszy rzut oka nie ma to powiązania, wiele pacjentek z powodu blizny po cesarskim cięciu odczuwa bóle głowy, szyi czy nawet kręgosłupa. Tak uciążliwe objawy mogą utrzymywać się nawet do kilku lat po porodzie.

 

Jednym z najważniejszych przeciwskazań do usuwania blizny po cesarskim cięciu jest jej nie zagojenie. Jakiekolwiek operację czy zabiegi nie mogą być wykonane na ranie, która wciąż pracuje i nie jest zagojona. Co więcej, kobiety borykające się z cukrzycą również powinny powstrzymać się od wykonania zabiegu usuwania blizn po cesarskim cięciu. Skóra cukrzyków bardzo ciężko się goi, co może spowodować  trudności po zabiegach.

Medycyna estetyczna i jej skuteczne metody usuwania blizn

Do najpopularniejszych metod usuwania blizn po cesarskim cięciu należą:
– laseroterapia,
– mezoterapia,
– karboksyterapia.

Laseroterapia

Laseroterapia to jedna z najbardziej popularnych i skutecznych metod usuwania blizn po cesarskim cięciu. Na szczególną uwagę zasługuje urządzenie Alma Harmony XL Pro. Ten nieinwazyjny sposób usuwania blizn podbił serca kobiet na całym świecie. Urządzenie emituje wąskopasmowe, pulsacyjne źródło światła w zakresie 500-600nm. Emitowane fale wykazują dużą absorbcję w melaninie oraz oksyhemoglobinie, co pozwala na wyjątkowo skuteczną terapię zmian na różnych głębokościach skóry. Efekty zabiegu widoczne są gołym okiem. Skóra już po pierwszym zabiegu jest piękniejsza, a blizna mniej widoczna. Co więcej, innowacyjna głowica urządzenia Dye-Vl, wyposażona jest w końcówkę chłodzącą, co daje pacjentkom ogromne poczucie komfortu podczas wykonywanych zabiegów.  Laser Alma Harmony XL Pro to jedno z największych osiągnięć laseroterapii XXI wieku , dzięki któremu w łatwy i przyjemny sposób jesteśmy w stanie pozbyć się nieestetycznej blizny z okolic podbrzusza. Urządzenie pozwala na osiągnięcie liftingu bez użycia skalpela. Naskórek pozostaje nienaruszony, powstają jedynie kontrolowane mikrouszkodzenia w skórze właściwej. Jest to więc metoda, która jest całkowicie bezbolesna i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Tak ogromne zalety sprawiają, że największa liczba kobiet decyduje się na ten rodzaj usuwania blizn po cesarskim cięciu.

Mezoterapia

Mezoterapia igłowa to również jedna z najbardziej popularnych metod usuwania blizn po cesarskim cięciu. Zabieg polega na aplikowaniu koktajlu odżywczego, który zawiera tak drogocenne substancję odżywcze jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, aminokwasy, witaminy czy sole mineralne. Zabieg polega na wykonaniu drobnych iniekcji. Mezoterapia korzystnie wpływa na mikrokrążenie w tkance podskórnej, jak również poprawia metabolizm komórek tłuszczowych.  Igły wbijane są pod bliznę na głębokość około 2mm, i dokonują kontrolowanego urazu tkanki.

Karboksyterapia

Zabieg polega na wstrzykiwaniu medycznego dwutlenku węgla podskórnie, w okolicach powstałej blizny po cesarskim cięciu. Karboksyterapia rozszerza naczynia krwionośne i pobudza przepływ krwi, jak również komórki, zmuszając je do regeneracji. Dzięki temu, blizna podczas regularnego stosowania zabiegów zanika.
 
Jak widać, metod, które pozwalają na pozbycie się niechcianej blizny po cesarskim cięciu jest naprawdę sporo. Wybór zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji i upodobań każdej kobiety. Z całą pewnością, laserowa metoda usuwania blizny przy pomocy Alma Harmony XL Pro to strzał w dziesiątkę. Warto odzyskać nienaganny wygląd swojego ciała sprzed ciąży i pozbyć się uciążliwych dolegliwości.

Podobne Artykuły